Biodegradowalne opakowania ekologiczne
Ikona dla abcpak.pl

Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo niebezpieczne dla środowiska naturalnego są różnorodne jednorazowe opakowania plastikowe, dlatego też zarówno przedsiębiorstwa, jak i indywidualni konsumenci starają się ograniczać ich zużywanie. Ze względów ekologicznych znacznie większym zainteresowaniem cieszą się obecnie materiały biodegradowalne, z których można produkować dobrej jakości opakowania na żywność. Oczywiście jest to trend, który dopiero się rozwija. Zapewne sporo czasu upłynie, zanim ekologiczne talerzyki, kubeczki, sztućce i tacki całkowicie zastąpią plastikowe naczynia. Jednak już teraz można dostrzec, że coraz więcej restauracji, punktów gastronomicznych czy nawet ulicznych barów korzysta z tego rodzaju przyjaznych środowisku rozwiązań, oferując swoim klientom dania zapakowane w naczynia papierowe.

Opakowania ekologiczne – nie tylko moda, ale wręcz konieczność

Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome ekologicznie. Potrzeba ochrony środowiska naturalnego nie wynika wyłącznie z chwilowej mody, ale troski o dobro środowiska naturalnego. Pragniemy oddychać świeżym powietrzem, chcemy jeść wyłącznie zdrową i ekologiczną żywność, korzystać z czystej wody, a jednocześnie ograniczać ilość produkowanych odpadów, szczególnie w postaci plastiku.

Niestety prawie połowa opakowań na całym świecie produkowana jest z tworzyw sztucznych. Opakowania plastikowe są tanie i wygodne, niestety mają też szereg wad. Przede wszystkim są groźne dla środowiska, ponieważ plastik rozkłada się nawet do 450 lat! Najbardziej niebezpieczne są śmieci pozostawione na dzikich wysypiskach, w lasach, morzach, oceanach itd. Dlatego istnieje konieczność, aby w miarę możliwości na wszelkie możliwe sposoby ograniczać zużycie plastikowych opakowań.

Opakowania biodegradowalne – alternatywa dla plastiku

Biodegradowalne opakowania ekologiczne na żywność do doskonała alternatywa dla plastiku. Naczynia papierowe są ekologiczne, trwałe, funkcjonalne i bezpieczne – zarówno dla zdrowia, jak i środowiska naturalnego. Produkcją tego rodzaju opakowań zajmuje się firma ABC-PAK. W swojej ofercie ma m.in. talerze papierowe, tacki prostokątne i owalne, opakowania na wynos, kartoniki do ciast, podkładki i tace do dań gotowych, a wszystkie produkty cechuje odnawialność! Ich opakowania eko powstają z kartonu charakteryzującego się dużą zawartością świeżych włókien celulozowych, które ulegają szybkiej biodegradacji lub też mogą być poddane łatwemu recyklingowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *