Biodegradowalne naczynia papierowe, czyli moda na eko

Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo niebezpieczne dla środowiska naturalnego są różnorodne jednorazowe opakowania plastikowe, dlatego też zarówno przedsiębiorstwa, jak i indywidualni konsumenci starają się ograniczać ich zużywanie. Ze względów ekologicznych znacznie większym zainteresowaniem cieszą się obecnie materiały biodegradowalne, z których można produkować dobrej jakości opakowania na żywność. Oczywiście jest to trend, który dopiero się rozwija. Zapewne sporo czasu upłynie, zanim ekologiczne talerzyki, kubeczki, sztućce i tacki całkowicie zastąpią plastikowe naczynia. Jednak już teraz można dostrzec, że coraz więcej restauracji, punktów gastronomicznych czy nawet ulicznych barów korzysta z tego rodzaju przyjaznych środowisku rozwiązań, oferując swoim klientom dania zapakowane w naczynia papierowe.

Opakowania ekologiczne – nie tylko moda, ale wręcz konieczność

Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome ekologicznie. Potrzeba ochrony środowiska naturalnego nie wynika wyłącznie z chwilowej mody, ale troski o dobro środowiska naturalnego. Pragniemy oddychać świeżym powietrzem, chcemy jeść wyłącznie zdrową i ekologiczną żywność, korzystać z czystej wody, a jednocześnie ograniczać ilość produkowanych odpadów, szczególnie w postaci plastiku.

Niestety prawie połowa opakowań na całym świecie produkowana jest z tworzyw sztucznych. Opakowania plastikowe są tanie i wygodne, niestety mają też szereg wad. Przede wszystkim są groźne dla środowiska, ponieważ plastik rozkłada się nawet do 450 lat! Najbardziej niebezpieczne są śmieci pozostawione na dzikich wysypiskach, w lasach, morzach, oceanach itd. Dlatego istnieje konieczność, aby w miarę możliwości na wszelkie możliwe sposoby ograniczać zużycie plastikowych opakowań.

Opakowania biodegradowalne – alternatywa dla plastiku

Biodegradowalne opakowania ekologiczne na żywność do doskonała alternatywa dla plastiku. Naczynia papierowe są ekologiczne, trwałe, funkcjonalne i bezpieczne – zarówno dla zdrowia, jak i środowiska naturalnego. Produkcją tego rodzaju opakowań zajmuje się firma ABC-PAK. W swojej ofercie ma m.in. talerze papierowe, tacki prostokątne i owalne, opakowania na wynos, kartoniki do ciast, podkładki i tace do dań gotowych, a wszystkie produkty cechuje odnawialność! Ich opakowania eko powstają z kartonu charakteryzującego się dużą zawartością świeżych włókien celulozowych, które ulegają szybkiej biodegradacji lub też mogą być poddane łatwemu recyklingowi.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny.

zamknij
Jesteśmy na Facebook Facebook
Jesteśmy na GMB GMB