Dlaczego noodle boxy sa takie popularne?

Polacy coraz częściej jedzą w restauracjach, barach, food truckach i cieszą się street foodem, które jeszcze dekadę temu kojarzył się tylko z hot dogiem i zapiekanką marnej jakości. Dziś jest zupełnie inaczej. Wraz z odrodzeniem się street foodu, pojawiła się nowa jakość jedzenia serwowana przez kucharzy, którzy swoje dania przygotowują na przykład w food truckach, z których każdy specjalizuje się w konkretnej kuchni. Są dania kuchni włoskiej, greckiej, francuskiej, polskiej, chińskiej czy japońskiej, a nawet kubańskiej. Lista nie ma końca, bo kucharze zaskakują coraz nowymi pomysłami. A inspirację czerpią z całego świata.

Jeśli nie noodle box, to co?

Wraz z modą na street food wzrosło zapotrzebowanie na opakowania jednorazowe, które są dostosowane do różnego rodzaju serwowanych dań. Wszak papierowe tacki czy proste torebki na frytki to nie wszystko. Pojawiła się potrzeba stworzenia opakowania, w którym będzie można podać przygotowany w woku makaron czy ryż, ale również sałatkę. Wysoka jakość dań ma iść w parze z jakością opakowań, w których są one podawane. I tak narodziła się popularność noodle box’ów, które zwojowały rynek.

Opakowania w służbie ekologii

Nowofalowa filozofia ulicznego jedzenia w naszym kraju łączy się niemal od początku z poszanowaniem środowiska naturalnego i poszukiwaniem takich rozwiązań, także w zakresie opakowań, które w jak najmniejszym stopniu zaszkodzą przyrodzie. To dlatego najlepsze opakowania typu noodle box są wykonane z materiałów biodegradowalnych, które w minimalnym stopniu szkodzą środowisku naturalnemu. Co więcej, ich ekologiczny charakter nie zmniejsza użyteczności opakowania, które bardzo dobrze podtrzymuje temperaturę dania – wszak papier jest wspaniałym izolatorem, a to z niego (konkretnie z tektury) wykonane są zwykle noodle boxy. Warto też podkreślić, że noodle boxy występują w wielu formach oraz objętościach. Wszystkie są bardzo wygodne w użyciu, a ich konstrukcja tak przemyślana, by dawać najwyższy możliwy komfort podczas jedzenia dań na wynos. Smacznego!

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny.

zamknij
Jesteśmy na Facebook Facebook
Jesteśmy na GMB GMB