Dlaczego opakowania papierowe są ekologiczne? 

Wzrost świadomości dotyczącej ochrony środowiska sprawia, że wszyscy staramy się wprowadzać do swojego życia nawyki, które są zgodne z naturą. Mowa tutaj na przykład o recyklingu odpadów, który staje się nawykiem każdego z nas. Jeszcze do niedawna spory problem stanowiły jednorazowe opakowania, na przykład na jedzenie na wynos. Jednak wraz ze wzrostem świadomości wiele lokali gastronomicznych zaczęło korzystać z opakowań, które są przyjazne środowisku. Dlaczego opakowania papierowe są ekologiczne?

Dlaczego papierowe opakowania są przyjazne środowisku?

Właściciele wielu restauracji czy barów, które serwują potrawy na wynos, mają coraz większą świadomość dotyczącą konieczności dbania o środowisko naturalne podczas codziennej pracy. Właśnie dlatego przedsiębiorcy wybierają produkty, które są bezpieczne dla środowiska. Talerze, podkładki czy tacki papierowe, które produkowane są z papieru pochodzącego ze sprawdzonych i odpowiedzialnych źródeł, są ekologiczne i przyjazne dla środowiska.

Jest to możliwe dzięki kartonowi, który zawiera dużą ilość świeżych włókien celulozowych. Dzięki materiałowi, z którego wykonywane są opakowania, ulegają one szybciej biodegradacji oraz mogą być poddane łatwemu recyklingowi. Dlatego wybierając odpowiedniego dostawcę opakowań jednorazowych, przedsiębiorcy powinni zwrócić uwagę na to, czy jest certyfikowany zakład. Certyfikat  FSC® potwierdza pochodzenie papieru wyłącznie z odpowiedzialnych źródeł.

Które opakowania można wyprodukować z ekologicznego papieru?

Z ekologicznych opakowań na żywność korzystają nie tylko właściciele restauracji czy barów. Cieszą się one dużą popularnością również w cukierniach, które sprzedają ciasto na wynos. Kartoniki, do których pakowane są słodkości, również mogą być poddane recyklingowi albo szybkiej biodegradacji. Warto korzystać z takich produktów również podczas rozmaitych imprez plenerowych, talerze papierowe czy tacki doskonale się na nich sprawdzą.

Dzięki ekologicznym opakowaniom papierowych w zgodzie ze środowiskiem naturalnym mogą pracować również tak zwane food trucki, czyli mobilne lokale gastronomiczne, które serwują swoje dania w różnych częściach Polski. Chicken Boxy na dania gorące pozwalają komfortowo spożyć posiłek, a do tego są bezpieczne dla środowiska, więc warto w nie zainwestować.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny.

zamknij
Jesteśmy na Facebook Facebook
Jesteśmy na GMB GMB