Ludzie jedzą oczami. Opakowanie ma znaczenie!

Nie od dziś wiadomo, że uwielbiamy jeść oczami. Ładnie skomponowana i wyeksponowana na ladzie potrawa zawsze będzie cieszyła się o wiele większym wzięciem, niż nawet najsmaczniejsze danie, które wygląda nieapetycznie. Podobnie na nasz apetyt wpływa opakowanie, gdy bierzemy danie na wynos. W czasach, gdy wiemy już, jak szkodliwy jest plastik dla naszego zdrowia, coraz więcej osób rezygnuje z plastikowych talerzyków, tacek i pojemników, wracając do ekologicznej, jednorazowej zastawy papierowej. Klienci restauracji i tzw. diet pudełkowych coraz częściej pytają też, czy dana firma dostarcza jedzenie w plastiku, czy znalazła na to lepszy pomysł. Dlatego papierowe opakowania na wynos cieszą się obecnie ogromną popularnością!

Papierowe pudełka i talerzyki

Wysokiej jakości pudełka, tacki, talerzyk i pojemniki wytwarza się z papieru o ograniczonej chłonności wilgoci, dzięki czemu można w nich wydawać nie tylko frytki czy burgery, ale też makarony, sałatki czy sosy. Wybór rodzajów pudełek jest naprawdę ogromny: od znanych wszystkim noodle-boxów, burger-boxów, aż po opakowania na wynos w mniej popularnych kształtach. Ładne, papierowe pudełko sprawia, że jemy oczami. W przypadku gorących potraw w plastiku nie raz zastanawiamy się, jakie substancje pod wpływem temperatury przedostają się przy okazji do naszego dania. Papierowe, jednolite opakowania ponadto pięknie eksponują potrawę i stają się dla niej tylko tłem. Kojarzą nam się też jednoznacznie z food-truckami, które przełamały monopol sieciowych fast-foodów, oferując dania ze składników wysokiej jakości (i jako jedne z pierwszych rozpoczęły modę na ekologiczne opakowania). Nic więc dziwnego, że gdy patrzymy na papierowe opakowanie, nasz apetyt rośnie!

Obiad w plenerze

Trend na zdrowe, ekologiczne opakowania do żywności jest obecnie bardzo silny. Nic więc dziwnego, że opakowania papierowe wydają się być w każdej restauracji i innym lokalu gastronomicznym absolutnym must-have. Coraz więcej osób chętnie kupuje obiad na wynos, by zjeść go w plenerze. Korzystając z plastiku, mają one poczucie, że codziennie przyczyniają się do powstawania nowych stert śmieci. Dlatego wiele z nich wybiera restauracje, które wydają posiłki w opakowaniu papierowym. Papier rozkłada się bardzo szybko, a produkcja opakowań z niego jest mniej obciążająca dla środowiska, niż produkcja plastiku. Jeśli do naszej restauracji wybierzemy elementy zastawy  papierowej wy z ozdobnymi tłoczeniami czy niw w standardowym „okrągłym” kształcie – pobudzimy  apetyt klientów podwójnie!

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny.

zamknij
Jesteśmy na Facebook Facebook
Jesteśmy na GMB GMB