opakowania papierowe to nasza specjalność

Opakowania ekologiczne do żywności

Firma ABC-PAK, oferując produkty najwyższej jakości, ma również świadomość, że coraz większa rzesza klientów wybiera opakowania ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. Dlatego produkując opakowania papierowe i mając na względzie zadowolenie klienta, nie zapominamy o aspekcie ekologicznym..

Czym się wyróżniają nasze produkty?

Wyróżniającą cechą naszych talerzy, podkładek i tacek papierowych jest ich odnawialność. Karton, który wykorzystujemy w produkcji charakteryzuje się dużą zawartością świeżych włókien celulozowych, które ulegają szybkiej biodegradacji lub też mogą zostać poddane łatwemu recyklingowi.

Od stycznia 2013 r. jesteśmy zakładem certyfikowanym FSC® potwierdzającym pochodzenie papieru wyłącznie z odpowiedzialnych źródeł. Certyfikat FSC® gwarantuje również, że jako świadomy producent talerzy jednorazowych i opakowań wykorzystujemy surowiec, który  pochodzi z lasów gospodarowanych w sposób korzystny dla lokalnej społeczności oraz pracowników. Cieszymy się, że możemy oddać do Twojej dyspozycji opakowania papierowe, które zachowując swoje wysokie walory estetyczne i użytkowe pozostają jednocześnie bezpieczne dla zdrowia oraz przyjazne środowisku.

Kilka faktów na temat opakowań eko z papieru

Panuje powszechna opinia, że produkcja papieru i opakowań eko z tektury nadmiernie eksploatuje środowisko i zmniejsza powierzchnię lasów. Fakty jednak są wprost przeciwne.

Oto kilka z nich:

  • W ciągu ostatnich 50 lat powierzchnia lasów w Europie wzrosła o 30% i stanowi obecnie 44% powierzchni; w tym samym czasie produkcja papieru wzrosła z 25 mln ton do 100 mln ton. Każdego roku w Europie sadzi się 1/3 więcej drzew niż wycina, a pozyskiwanie drewna w 98% podlega zasadom zrównoważonej gospodarki leśnej – każde ścięte drzewo automatycznie powoduje zasadzenie kilku kolejnych. Produkcja papieru nie tylko nie niszczy zasobów leśnych, ale też wpływa na ich ciągły wzrost. Tylko 1% produkcji papieru opiera się na drewnie z lasów tropikalnych.
  • Ponad połowa papieru na świecie jest produkowana z papieru, czyli makulatury. Papier to surowiec, który na świecie najczęściej poddaje się recyklingowi. Poziom odzysku papieru w krajach rozwiniętych to ok. 70 % – dla porównania odzysk metali to 36%, szkła – 22%, a tworzyw sztucznych jedynie 7%.
  • Makulatura w procesie recyklingu jest kilkakrotnie przetwarzana na papier, a ostatecznie jest używana do produkcji biopaliw. Cały cykl jest zatem w 100% przyjazny środowisku naturalnemu.

Firma ABC-PAK, produkując tacki do dań gotowych na wynos, od wielu lat promuje i zużywa w swojej produkcji najbardziej ekologiczne i odnawialne surowce. Dokonując codziennych wyborów, wszyscy pracujmy na czyste środowisko dla nas i naszych dzieci.

Nasz blog Blog
Jesteśmy na Facebook Facebook
Jesteśmy na GMB GMB

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij