opakowania papierowe to nasza specjalność

Opakowania ekologiczne do żywności

Firma ABC-PAK, oferując produkty najwyższej jakości, ma również świadomość, że coraz większa rzesza klientów wybiera opakowania ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. Dlatego, produkując opakowania papierowe i mając na względzie zadowolenie klienta, nie zapominamy o aspekcie ekologicznym.

Wyróżniającą cechą naszych talerzy, tacek i podkładek papierowych jest ich odnawialność. Karton, który wykorzystujemy w produkcji charakteryzuje się dużą zawartością świeżych włókien celulozowych, które ulegają szybkiej biodegradacji lub też mogą zostać poddane łatwemu recyklingowi. Od stycznia 2013 r. jesteśmy zakładem certyfikowanym FSC potwierdzającym pochodzenie papieru wyłącznie z legalnych, objętych prawidłową polityką leśną zasobów. Certyfikat FSC gwarantuje również, że jako świadomy producent talerzy jednorazowych i opakowań wykorzystujemy surowiec, który nie pochodzi z krajów nieprzestrzegających praw człowieka, praw socjalnych lub wykorzystujących pracę dzieci. Cieszymy się, że możemy oddać do Twojej dyspozycji opakowania papierowe, które, zachowując swoje wysokie walory estetyczne i użytkowe, pozostają jednocześnie bezpieczne dla zdrowia oraz przyjazne środowisku.

Panuje powszechna opinia, że produkcja papieru i opakowań z tektury przyczynia się do dewastacji środowiska i zmniejszenia powierzchni lasów. Fakty jednak są wprost przeciwne. Oto kilka z nich :

w ciągu ostatnich 50 lat powierzchnia lasów w Europie wzrosła o 30% i stanowi obecnie 44% powierzchni; w tym samym czasie produkcja papieru wzrosła z 25 mln ton do 100 mln ton; każdego roku w Europie sadzi się 1/3 więcej drzew niż wycina, a pozyskiwanie drewna w 98% podlega zasadom zrównoważonej gospodarki leśnej, każde ścięte drzewo automatycznie powoduje zasadzenie kilku kolejnych; produkcja papieru nie tylko nie niszczy zasobów leśnych, ale też wpływa na ich ciągły wzrost. Tylko 1% produkcji papieru opiera się na drewnie z lasów tropikalnych;
ponad połowa papieru na świecie jest produkowana z ... papieru, czyli makulatury; papier jest najbardziej poddawalnym recyklingowi produktem na świecie; poziom odzysku papieru w krajach rozwiniętych to ok. 70 %; dla porównania odzysk metali to 36%, szkła 22%, a tworzyw sztucznych jedynie 7%!!!
makulatura w procesie recyklingu jest kilkakrotnie przetwarzana na papier, a ostatecznie jest używana do produkcji biopaliw; cały cykl jest zatem w 100% przyjazny środowisku naturalnemu

Firma ABC-PAK, produkując tacki do dań gotowych oraz opakowania na wynos od wielu lat promuje i zużywa w swojej produkcji najbardziej ekologiczne, odnawialne surowce. Dokonując codziennych wyborów, wszyscy pracujmy na czyste środowisko dla nas i naszych dzieci.

Nasz blog Blog
Jesteśmy na Google+ Google+
Jesteśmy na Facebook Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij

zamknij popup

Nowe ekologiczne opakowania ABC-PAK