W czym przechowywać dania na wynos?

Kupowanie jedzenia na wynos w ostatnim czasie staje się jedną z najpopularniejszych form zamawiania dań. Od poniedziałku do piątku, kiedy większość dnia spędzamy w pracy, ciężko znaleźć chwilę, aby wyjść do restauracji na obiad. Także po pracy wolimy spotkać się ze znajomymi lub odpocząć, a nie stać długie godziny w kuchni przygotowując posiłek na kolejny dzień. Dla szczególnie zabieganych lub ceniących sobie wygodę jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest kupowanie dań na wynos lub korzystanie z usług cateringowych. Jakie opakowania na potrawy najlepiej spełniają swoją rolę i dodatkowo są przyjazne środowisku?

Papierowe tacki i pudełka

Papier to jedno z najpopularniejszych tworzyw, z którego wykonuje się opakowania na wynos. Dzięki nowoczesnej strukturze i różnorodnym kształtom są one doskonale przystosowane do przechowywania wszelakich dań. Papierowe tacki pokrywa nieprzepuszczająca wilgoci powłoka, przez co z powodzeniem nadają się do serwowania frytek, deserów, sosów oraz owoców. Papierowe głębokie pudełka są natomiast idealne do różnego rodzaju makaronów, sałatek oraz panierowanego kurczaka. Istnieje także cała gama zamykanych kartoników, w których można szczelnie zamknąć burgery i kanapki tak, aby nasze danie zachowało swój w pełni naturalny kształt oraz nie straciło temperatury i smaku. Papierowe opakowania to idealny sposób na przechowywanie zarówno dań na wynos przygotowywanych przez placówki gastronomiczne, jak i tzw. „lunchboxów” wykonywanych przez firmy cateringowe. Największą zaletą kartonowych pudełek jest to, że są one w pełni biodegradowalne. Używając ich wspieramy zatem ruchy proekologiczne oraz chronimy naszą planetę przez nadmierną produkcją plastiku i innych tworzyw sztucznych.

Opakowania z tworzyw sztucznych

Istnieją dania, które ze względu na swoją płynną konsystencję trudno przechowywać w papierowych pudełkach. Dlatego też zupy, curry, gulasze oraz soki najczęściej podawane są w plastikowych pojemnikach lub tackach zgrzanych folią. Aby pozostać przyjaznym środowisku warto jednak zastanowić się nad ponownym wykorzystaniem takiego opakowania do przechowywania domowych dań lub nadania mu zupełnie nowej funkcji, jako np. pudełko na guziki, śrubki, bądź inne drobiazgi.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny.

zamknij
Jesteśmy na Facebook Facebook
Jesteśmy na GMB GMB